online podpora: pracovní dny (08-16 hod)  |  e-mail: hotline@123razitka.cz  |  telefon: +420 296 182 891  |   velkoochod: info

Recepty na sušenky s vlastním dizajnem za pár korun

V tomto článku najdete recepty na naše oblíbené sušenky, které si navíc můžete vyzdobit našimi originálními razítky na pečení.

Když jsme začali na našem eshopu prodávat dnes již oblíbená originální razítka na sušenky, napekli jsme před jejich focením sušenky a orazili je razítky z naší výroby. Sušenky vypadaly na fotkách víc než skvěle a jejich chuť byla jednoduše fantastická. V redakci 123razitka.cz nám skořicové a vanilkové sušenky nesmírně zachutnaly a mnohým z vás „zachutnaly“ hlavně fotky tohoto sladkého pokušení. Psali jste nám, zda by bylo možné poslat Vám recept. A víte co? My Vám je uveřejníme přímo tady! :)

Nejlepší razítkové sušenky

 

Skořicové sušenky

 

Ingredience:

250 g hladké mouky

90 g cukru moučka

125 g másla

1 ks vejce

2 PL medu

½ ČL mleté skořice

Postup:
  1. Všechny suroviny na těsto smícháme, zabalíme do fólie a na hodinu odložíme do chladničky. Těsto je po vymísení trochu lepkavé, ale právě díky odpočinku v lednici ztuhne a stmelí se.

  2. Těsto vyválíme na cca 4 mm, vykrojíme kolečka a otiskneme do nich razítko s naším oblíbeným vzorem. Pokud se Vám bude razítko lepit na těsto, posypte si je nejprve moukou.

  3. Sušenky klademe na plech pokrytý pečícím papírem. Můžete je dávat i blízko sebe, protože se díky hutné konzistenci při pečení neroztékají.

  4. Pečeme na 180 °C asi 8 minut. 

Vanilkovo – kakaové sušenky

 

Ingredience:

275 g hladké mouky

60 g cukru moučka

200 g másla

1 ks vejce

1 ks vanilkový cukr

Kakao podle chuti

Postup:

V tomto případě jde o velmi jednoduchý postup.

  1. Všechny zmíněné ingredience zapracujeme do těsta a pořádně ho zamísíme.

  2. Z těsta vykrojíme sušenky, orazíme je našimi razítky na sušenky a naskládáme je na plech.

  3. Pečeme na 180 °C asi 6–8 minut. 

Dobrou chuť!

Návrat nahoru